Аналіз земельного законодавства 4-х європейських країн – Польщі, Франції, Німеччини та Нідерландів, різних за історією, територією, якістю задіяних у сільському господарстві земель та правилами їх використання, – дозволяє отримати картину: яким може бути набір правових інструментів в руках держави для регулювання ринку с/г земель та їх охорони – і якими є результати їх застосування. Цей досвід необхідно враховувати Україні, формуючи власну модель, адже ці знання дозволяють прогнозувати: що можна отримати у підсумку, обираючи ті чи інші правові інструменти.
У рамках Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» здійснено таке дослідження, а також проведено порівняльний аналіз земельних законодавств Польщі, Франції, Німеччини та Нідерландів щодо ринкового обігу та охорони сільгоспземель.
Результати викладені в серії із 6-х публікацій на сайті Проекту:
Ринок та охорона сільськогосподарських земель у європейському законодавстві. Досвід Польщі
Ринок та охорона сільськогосподарських земель у європейському законодавстві. Досвід ФРН
Ринок та охорона сільськогосподарських земель у європейському законодавстві. Досвід Франції
Ринок та охорона сільськогосподарських земель у європейському законодавстві. Досвід Нідерландів
Порівняльний аналіз законодавств ФРН, Нідерландів, Франції та Польщі про охорону сільськогосподарських земель: досвід для УкраїниВисновки читайте тут:
Порівняльний аналіз законодавств ФРН, Нідерландів, Франції та Польщі про ринковий обіг сільгоспземель: досвід для України. ВИСНОВКИ
Порівняльний аналіз законодавств ФРН, Нідерландів, Франції та Польщі про охорону сільгоспземель: досвід для України. ВИСНОВКИ