Спеціальну підготовку юристів та адвокатів щодо питань земельного права для системи Безоплатної правової допомоги розпочали 27 серпня Програма Land Transparenсy та Координаційний центр з надання правової допомоги Мін’юсту. Загалом до грудня ц.р. буде підвищено кваліфікацію у земельній тематиці близько 400 юридичних радників системи правової допомоги у трьох областях – Київській, Львівській та Миколаївській.
Уже до кінця жовтня 2018 відбудеться близько 30 виїздів мобільних груп у межах згаданих областей у віддалені сільські райони – для консультування громадян з питань земельних відносин та проведення правопросвітницьких заходів.
Окрім підготовки фахівців та виїзних консультацій, заплановано поширити інформаційні матеріали для власників паїв, фермерів та органів місцевого самоврядування, а також створити та актуалізувати (до серпня 2019) близько 60 типових правових консультацій із земельних питань для бази «WikiLegalAid».
«Однією з головних перешкод для запровадження ринку землі називають правову необізнаність та незахищеність власників паїв. Спільно з Мінюстом та Координаційним центром із надання правової допомоги, Програма Land Transparenсy передбачає рік інтенсивної комплексної роботи з цією проблемою. Хоч ми починаємо з 3-х пілотних областей, але маємо намір напрацьовані матеріали та методики надати для поширення на решту території України», - зазначає керівник Програми Land Transparenсy Денис Нізалов.
Спільні дії в рамках Програми Land Transparenсy передбачено Меморандумом, підписаним 19 липня Світовим Банком та Мінюстом і Координаційним центром з надання правової допомоги.
Щодо інших складових Програми, Меморандуми підписано також з Мінагро, Держгеокадастром, НАІС, Київською, Львівською та Миколаївською ОДА.
На фото:
Відкриття тренінгу. Представник Програми Land Transparency Тетяна Зінченко та Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Учасники тренінгу.