Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

15.09.2017

Прогнози впливу від запровадження ринку с/г земель на зростання добробуту громадян у сільській місцевості

Через мораторій користувачі с/г земель отримують 86% доходу від використання землі, а її власники – лише 14%, - попередні дані аналізу, оприлюднені на Міжнародній конференції “Люди передусім: Якість життя і добробут у постсоціалістичних економіках”, керівником Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Денисом Нізаловим.

>>> Текст доповіді
11.09.2017

Про економічну доцільність спецрежиму ПДВ та єдиного податку в сільському господарстві

Спецрежим ПДВ для аграріїв скасували на початку цього року, натомість запровадили дотації у режимі «квазіспецрежиму ПДВ» переважно для окремих галузей тваринництва, проте і досі точаться розмови про повернення спецрежиму. Крім того, агровиробники користуються ще однією пільгою — єдиним податком 4-ї групи спрощеної системи оподаткування. Яка ж ефективність такої підтримки/пільг для агровиробників?

>>> Публікація на agroportal.ua
20.08.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №8. Стратегічний підхід до управління землями сільськогосподарського призначення

У Бюлетені представлено та проаналізовано актуальну статистику земельних ресурсів державної форми власності, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення ділянок с/г призначення державної форми власності, проведення заходів з відновлення родючості, тимчасової консервації та ступеню забруднення земель, частки зареєстрованих державних земель та наданих в оренду через аукціони та ін.

>>> Аналітичний матеріал
09.08.2017

“Україна 139”. Денис Нізалов: «Земельна реформа невигідна тим, хто працює за тіньовими схемами»

Система в умовах мораторію більш вигідна для великих і середніх сільгосппідприємств, оскільки у них немає необхідності інвестувати в купівлю землі, а орендна плата залишається заниженою в декілька разів у порівнянні з сусідніми країнами. Виробники мають пряму зацікавленість в збереженні існуючої системи, мають можливості лобіювати свої інтереси і налаштовувати населення проти реформи...

>>> Публікація на voxukraine.org
31.07.2017

Чому українець проти ринку землі

Життєвий прагматизм українців вступив в конфлікт із стереотипом, але вони цього не усвідомлюють: 2/3 громадян висловилися проти скасування мораторію на продаж земель, але 1/2 при цьому – за можливість продати свою землю.

>>> Публікація в "Економічній правді"
11.07.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №7. Звернення на гарячу лінію Держгеокадастру та земельні спори

Чому і скільки звертаються на гарячу лінію Держгеокадастру та ведуть судові спори щодо землі - уся актуальна статистика у черговому Бюлетені "Огляд стану земельних відносин в Україні".

>>> Аналітичний матеріал
23.06.2017

Перспективи запровадження посади Земельного омбудсмена в Україні. Юридичні аспекти. ДОСЛІДЖЕННЯ

Інституцією з функціями щодо захисту прав людини і громадянина у земельній сфері може стати Земельний омбудсмен. У роботі проаналізовано чинне законодавство України щодо інституцій з аналогічними функціями, досліджено міжнародний досвід та сформовано пропозиції щодо призначення, підпорядкування та повноважень Земельного омбудсмена.

>>> Аналітичний матеріал
16.06.2017

Мораторій на сільгоспземлі в Росії: як і коли це було

У Російській Федерації ринковий обіг земель с/г призначення було запроваджено в 2003 році із прийняттям однойменного федерального закону. Однак досі лише зовсім незначна частка с/г земель знаходиться в обігу. Попри певні обмеження, відкриття ринку землі стимулює збільшення ефективності в секторі, зростання цін на землю та розвиток с/г кредитування.

>>> Публікація на agroportal.ua
07.06.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №6. Виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

У Бюлетені представлено статистику виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, 5 основних видів помилок та аналіз закономірностей.

>>> Аналітичний матеріал
06.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання. РЕЗЮМЕ

З метою виявлення існуючих проблем та розробки пропозицій щодо їх подолання, експертами в ході дослідження було проведено: огляд поточного стану кредитування під заставу земельних ділянок; аналіз діючого законодавства та нормативної бази НБУ щодо відносин з обігу земельних ділянок (...), відбір існуючих фінансових інструментів, які можливо адаптувати для роботи на ринку землі.

>>> Аналітичний матеріал

Партнери