Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

05.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання. ДОСЛІДЖЕННЯ

Метою роботи є дослідження проблем (нормативних, інституційних, технологічних та інших), що заважають розвитку кредитування під іпотеку землі та розробка пропозицій щодо подолання цих проблем. Вивчено міжнародний досвід в напрямку організації фінансування аграріїв під іпотеку земельних ділянок. Текст дослідження є оригінальним документом та не містить фрагментів інших звітів або публікацій без відповідних посилань.

>>> Аналітичний матеріал
31.05.2017

Не мораторієм єдиним

Україна має реальну можливість зрушити земельну реформу, але мораторій — далеко не єдина перепона. Які 14 кроків треба зробити, щоб одна з найважливіших реформ пройшла успішно

>>> Публікація на epravda.com.ua
30.04.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №5. Електронні послуги Держгеокадастру

Держгеокадастр надає наразі 16 послуг, низку яких вже переведено в електронний формат. У Бюлетені наведено актуальну статистику надання таких послуг, а також проаналізовано,від чого залежить на реєстрацію ділянок та надання витягів.

>>> Аналітичний матеріал
25.04.2017

Чи будуть банки кредитувати під заставу ріллі

Банки вбачають потенціал у фінансуванні трансакцій з аграрною землею в Україні. Однак є низка проблем: низька ліквідність ділянок, недостатній захист прав кредиторів і труднощі при стягненні предмету застави у випадку неплатежів.

>>> Публікація в "Економічній правді"
31.03.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №4. Рейтинг стану земельних відносин для міст та районів України

Присвячено "Рейтингу стану земельних відносин" – інноваційному інструменту для оцінки стану земельних відносин у районах і містах України, який розроблено в рамках Проекту. Рейтинг розраховано для 564 адміністративно-територіальних одиниць України: 124 міст обласного значення та 440 районів. Держгеокадастр розглядає можливість застосування Рейтингу для регулярної оцінки ситуації з реформуванням земельних відносин на місцевому рівні.

>>> Аналітичний матеріал
13.03.2017

От открытия рынка земли выигрывают практически все – Денис Низалов

Основной парадокс моратория на продажу сельхозземель заключается в том, что от открытия рынка выигрывают практически все. Но основной источник сопротивления реформе связан с тотальным недоверием правительству и боязнью повторения истории с ваучерной приватизацией. Выход из такой ситуации мы видим только один: обеспечение максимальной прозрачности земельной реформы.

>>> Публікація на apk-inform.com
28.02.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №3. Земельні відносини в Україні у цифрах

Актуальні офіційні цифри щодо стану земельних відносин в Україні, надані 6-ма державними органами. Аналіз здійснено Держгеокадастром та Проектом "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні".    

>>> Аналітичний матеріал
13.02.2017

Іноземці як страшне опудало для українців: парадокси ринку сільгоспземель

Соціологічні дослідження вказують на існування досить несподіваних тенденцій, аналіз яких дозволяє краще розібратися у природі виникнення і суті міфів про ставлення українців до ринку сільгоспземель. Зокрема, виявилося, що українці, підтримуючи мораторій, водночас… хочуть мати право продавати свої паї, а частина відомого всім «меню» страхів суспільства щодо ринку сільгоспземель насправді українців взагалі не турбує. Тепер настала черга уважніше розглянути ще одну "антимораторну аксіому": страх перед іноземцями.

>>> Публікація на agravery.com
19.01.2017

Переваги та ризики запровадження ринку сільгоспземель: чи реально допомогти українцям відокремити зерна від полови

Cтереотип щодо "антимораторних" страхів суспільства, який сприймається політикумом як аксіома, спонукає прискіпливіше роздивитися цю проблему, розклавши її на складові. Чи бачать пересічні українці бодай якісь вигоди від запровадження ринку сільгоспземель – і якщо так, то що нині виходить для них на перший план? Про які очевидні переваги вони не здогадуються і чому? Чого насправді вони остерігаються, а про які ризики не думають взагалі?... Аналіз результатів соціологічного дослідження «Актуальні питання земельної реформи в Україні», проведеного в рамках проекту USAID АгроІнвест наприкінці 2015 року, показує досить несподівану реальну картину. Але головне – дозволяє зрозуміти, яким чином її можна змінити.

>>> Публікація на agravery.com

Партнери